« wstecz

Aktualności » "B&N" B jak Bezpieczny N jak Niechroniony

piątek, 09 października 2015

W naszej szkole bardzo duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo  uczniów oraz  edukację związaną z kształtowaniem odpowiedzialności w sytuacjach zagrożenia. W tym celu szkoła aktywnie uczestniczy w  programie B&N, co pozwala na szerszą i wielokierunkową działalność w tym zakresie. 

Jak co roku na początku września  zaprosiliśmy do naszej szkoły przedstawicieli z Komendy Miejskiej w Radomiu. Spotkanie odbyło się 23 września i 9 października. Pierwsze miało na celu przypomnienie uczniom zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, bezpieczeństwa w kontaktach z nieznajomymi, kontaktach ze zwierzętami oraz poszerzenie ogólnej wiedzy o bezpieczeństwie. Drugie spotkanie dotyczyło profilaktyki uzależnień, szkodliwości używek i powszechnie stosowanych środków pobudzających.

Wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Przedszkolaki chętnie zadawały pytania i prezentowały swoje odblaski, pozostali z uwagą oglądali film o bezpieczeństwie i uczestniczyli w pogadance z funkcjonariuszami. Liczymy na to, że wiedza zdobyta na takich spotkaniach znajdzie swoje odzwierciedlenie w praktyce.

KONTAKT

Szkoła Podstawowa 
im. Tadeusza Kościuszki
w Kozłowie

Kozłów 87
26-613 Radom 15
tel.: (48) 344-77-06
e-mail:    pspkozlow@o2.pl
               ela_w6@op.pl

Z NASZEJ GALERII

Wszelkie prawa zastrzeżone © PSP Kozłów 2014 - 2023