« wstecz

Aktualności » Turniej Wiedzy Pożarniczej
„Młodzież Zapobiega Pożarom”
- eliminacje gminne

czwartek, 09 lutego 2023

   

   9 lutego 2023r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Jastrzębi odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP). Konkurs został zorganizowany w celu popularyzowana przepisów i kształtowania umiejętności w zakresie ekologii, ochrony ludności, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Szczególny nacisk położony został na popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. 

W OTWP uczestniczyli uczniowie z terenu gminy Jastrzębia w dwóch grupach wiekowych: klasy I-IV oraz V-VIII. Naszą szkołę reprezentowali: Adam Lipka kl. IV, Kamil Obrzydziński kl. IV, Wiktor Misztal kl. VI, Paulina Barańska kl. VI i Lena Boniecka kl. VIII.

 

Eliminacjom towarzyszył Konkurs Plastyczny pt. „Zapobiegamy Pożarom”. Uczniowie naszej szkoły wykonali 26 prac, posługując się rozmaitymi technikami. Każde z dzieł było oryginalne i przyczyniło się do popularyzowania wiedzy z zakresu ekologii i pożarnictwa.  Miło nam poinformować, iż w konkursie zwyciężył Leonard Dwojak uczeń kl. 1. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy.

KONTAKT

Szkoła Podstawowa 
im. Tadeusza Kościuszki
w Kozłowie

Kozłów 87
26-613 Radom 15
tel.: (48) 344-77-06
e-mail:    pspkozlow@o2.pl
               ela_w6@op.pl

Z NASZEJ GALERII

Wszelkie prawa zastrzeżone © PSP Kozłów 2014 - 2023