« wstecz

Aktualności » Moje pierwsze prawo jazdy...

piątek, 27 maja 2022

 

   27 maja w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową. Był to sprawdzian, do którego uczyliśmy się od kilku lat, a w ostatnim czasie przygotowania te były bardzo intensywne i owocne. Uczniowie poznali budowę roweru, ogólne przepisy ruchu drogowego, hierarchię ważności znaków i sygnałów drogowych,  a także reguły przejazdu przez skrzyżowania i zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Test trwał 35 minut i składał się z 25 zamkniętych pytań. Aby przejść do kolejnego etapu należało odpowiedzieć poprawnie na 20 pytań. Część praktyczna polegała na wykonaniu zadań takich, jak: przygotowanie roweru do jazdy, ruszanie z miejsca, jazda prosto i po łuku, slalom, zawracanie w kwadracie, prawidłowe hamowanie i zatrzymywanie roweru w wyznaczonym miejscu. Egzamin praktyczny został przeprowadzony na torze, który nasza szkoła otrzymała od Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Do drugiej części egzaminu uczniowie podeszli z dużą pewnością, gdyż jazdę opanowali perfekcyjnie.


   Szczególne podziękowania kierujemy w stronę policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, którzy przeprowadzili egzamin.

  

   SERDECZNIE GRATULUJEMY wszystkim uczniom, którzy potwierdzali znajomość przepisów ruchu drogowego i umiejętności jazdy na rowerze.

KONTAKT

Szkoła Podstawowa 
im. Tadeusza Kościuszki
w Kozłowie

Kozłów 87
26-613 Radom 15
tel.: (48) 344-77-06
e-mail:    pspkozlow@o2.pl
               ela_w6@op.pl

Z NASZEJ GALERII

Wszelkie prawa zastrzeżone © PSP Kozłów 2014 - 2022