« wstecz

Aktualności » Festyn Edukacyjny

wtorek, 28 maja 2024

We wtorek 28 maja w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kozłowie odbył się Festyn Edukacyjny pod hasłem „Bezpieczeństwo i zdrowie najważniejsze w Kozłowie”. W wydarzeniu wzięli udział zarówno uczniowie i dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły,  jak i zaproszeni goście.


Dzieci mogły korzystać z różnorodnych atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję. Dmuchane zjeżdżalnie cieszyły się ogromnym powodzeniem – między innymi ta, udostępniona przez Państwową Straż Pożarną w Radomiu, która przyciągała do zabawy atrakcją w formie labiryntu. Dzieci z radością zjeżdżały, śmiejąc się i rywalizując o to, kto zjedzie szybciej. W Studiu Fashion mali artyści projektowali i tworzyli własne bransoletki, co pozwalało im rozwijać kreatywność i zdolności manualne. Piknikowa Strefa Relaksu przyciągała chętnych do malowania twarzy, robienia tatuaży i plecenia kolorowych warkoczyków.


Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy służb mundurowych. Straż Miejska w Radomiu, Ochotnicza Straż Pożarna w Jastrzębi oraz Komenda Miejska i Wojewódzka Policji w Radomiu zaprezentowały swoje umiejętności i sprzęt. Szczególną atrakcją był pokaz tresury psa służbowego. Dzieci z fascynacją obserwowały, jak wyszkolony pies wykonywał komendy swojego opiekuna. Było to nie tylko widowiskowe, ale także edukacyjne, pokazując jak ważną rolę pełnią psy w pracy służb mundurowych. Dzięki symulatorowi jazdy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi kierowcy, ucząc się przy tym zasad bezpieczeństwa na drodze. Festyn wzbogaciło również miasteczko ruchu drogowego, które umożliwiło dzieciom naukę zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzięki symulacji rzeczywistych warunków dzieci mogły przećwiczyć przechodzenie przez jezdnię, rozpoznawanie znaków drogowych i poruszanie się na rowerach zgodnie z przepisami.


Podczas festynu nie zabrakło pysznych przekąsek. Wszystkie dzieci mogły delektować się watą cukrową, popcornem, domowym ciastem oraz kiełbaskami z grilla. Stoły zastawione smakołykami były miejscem, gdzie dzieci mogły odpocząć i nabrać sił do dalszej zabawy. Organizacja tak udanego wydarzenia nie byłaby możliwa bez wsparcia wielu osób, instytucji i służb. Serdeczne podziękowania kierujemy do Pana Wójta za wsparcie finansowe, Rodziców- za ich zaangażowanie, pomoc w przygotowaniach i wsparcie w trakcie całego wydarzenia oraz do Pana Sołtysa - za pomoc w koordynacji działań oraz wsparcie finansowe. Szczególne podziękowania składamy wieloletnim darczyńcom na rzecz szkoły Panu Józefowi Brzezińskiemu, Hurtowni Spożywczej Roman oraz producentowi nabiału FigAnd.


Festyn Edukacyjny z okazji Dnia Dziecka był niezapomnianym wydarzeniem, które przyniosło dzieciom wiele radości i nowych doświadczeń. Hasło „Bezpieczeństwo i zdrowie najważniejsze w Kozłowie” zostało w pełni zrealizowane, łącząc zabawę z edukacją na temat bezpieczeństwa.

A. M. 

KONTAKT

Szkoła Podstawowa 
im. Tadeusza Kościuszki
w Kozłowie

Kozłów 87
26-613 Radom 15
tel.: (48) 344-77-06
e-mail:    pspkozlow@o2.pl
               ela_w6@op.pl

Z NASZEJ GALERII

Wszelkie prawa zastrzeżone © PSP Kozłów 2014 - 2024