« wstecz

Aktualności » GMINNY FESTYN "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY"

wtorek, 30 września 2014

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kozłowie odbył się Gminny Festyn pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Przygotowanie imprezy poprzedzone było licznymi zajęciami dotyczącymi bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Został przeprowadzony również Konkurs Plastyczny „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, a nagrodzone prace mogli oglądać uczestnicy festynu.

Organizatorem festynu była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kozłowie pod patronatem Wójta Gminy Jastrzębia oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego 
w Radomiu.

W tym ważnym wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście: Wójt Gminy Jastrzębia Pan Zdzisław Karaś, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Pan Mirosław Szadkowski, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu mł. insp. Jacek Mnich, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu mł. insp. Tomasz Cybulski oraz Kierownik Jednostki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Rolniczego w Radomiu Pani Teresa Bartosiewicz.

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kozłowie Pani Małgorzata Zych powitała wszystkich i podkreśliła, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy w swoich wypowiedziach propagowali bezpieczne zachowania dotyczące dzieci i dorosłych.

W tym dniu uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kozłowie oraz delegacje szkół z terenu Gminy Jastrzębia: Publiczna Szkoła Podstawowa w Bartodziejach, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Mroza w Jastrzębi i Publiczna Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Woli Goryńskiej uczestniczyli w niezwykłej lekcji bezpieczeństwa.

Na festynie byli obecni przedstawiciele tych instytucji, które na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo: policjanci Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, policjanci z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej  w Radomiu, pracownicy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, funkcjonariusze Straży Miejskiej w Radomiu, strażacy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu, pracownicy Towarzystwa Ubezpieczeniowego „UNIQA” przedstawicielstwo w Radomiu. Nie zabrakło również rodziców uczniów, którzy wspierają szkołę w działaniach dotyczących bezpieczeństwa i pomagają w organizacji ważnych przedsięwzięć.

W trakcie trwania imprezy odbyły się liczne pokazy i konkursy, w których dzieci pod okiem wykwalifikowanych służb mogły sprawdzić swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa. Główne atrakcje to: motory i samochody policyjne, które dzieci mogły obejrzeć z bliska; symulator jazdy motorowerem; możliwość otrzymania dyplomu „Młody Diagnosta”, po uprzednim wykazaniu się wiedzą na temat obowiązkowego wyposażenia roweru;  odbijanie linii papilarnych;  pokaz ujawniania śladów daktyloskopijnych; możliwość otrzymania nagród za udział w konkursie z zakresu bezpieczeństwa poruszania się po drogach i zagrożeniach występujących w domu i w szkole.

W ramach akcji „Kochasz? Powiedz stop wariatom drogowym” funkcjonariusze obdarowali dzieci serduszkami, których treść zachęca do bezpiecznej jazdy. Dzieci mogły wpisać hasło i podarować je bliskim osobom, które kierują pojazdami.

Ponadto odbyły się liczne konkursy przeprowadzone przez pracowników KRUS, których celem było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich oraz poszerzanie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa w gospodarstwie domowym. Odbyła się też prezentacja nowego radiowozu Straży Miejskiej w Radomiu do przewozu osób ujętych oraz sprzętu do odławiania zwierząt. Funkcjonariusze przeprowadzili także pokazy i konkursy przekazując dzieciom kamizelki i elementy odblaskowe. Strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu przeprowadzili pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W ich obecności odbyła się również symulacja ewakuacji z budynku szkolnego.

Wszystkie dzieci uczestniczące w festynie zostały obdarowane słodkimi upominkami, które ufundował Wójt Gminy Jastrzębia Pan Zdzisław Karaś oraz elementami odblaskowymi, broszurami i ulotkami o zagrożeniach i działaniach o charakterze prewencyjnym, materiałami promocyjnymi przekazanymi przez instytucje wspierające szkołę biorące udział w tym przedsięwzięciu.

Największym prezentem, jaki otrzymały w tym dniu dzieci, była usystematyzowana, poszerzona wiedza i umiejętności w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. 
Impreza była bardzo udana, a wszyscy uczestnicy zadowoleni. Dzieci przekonały się, że trzeba dbać o bezpieczeństwo, by być zdrowym i cieszyć się życiem. 

 

przejdź do galerii zdjęć

KONTAKT

Szkoła Podstawowa 
im. Tadeusza Kościuszki
w Kozłowie

Kozłów 87
26-613 Radom 15
tel.: (48) 344-77-06
e-mail:    pspkozlow@o2.pl
               ela_w6@op.pl

Z NASZEJ GALERII

Wszelkie prawa zastrzeżone © PSP Kozłów 2014 - 2021