« wstecz

Aktualności » XLII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

wtorek, 05 marca 2019

 

  5. marca 2019r. w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Jastrzębi odbyły się eliminacje gminne 42. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy rozpowszechnianiu wśród dzieci i młodzieży znajomości  przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

 

W eliminacjach gminnych uczestniczyli uczniowie z terenu gminy Jastrzębia w dwóch grupach:

I grupa – uczniowie klas I-VI szkół podstawowych,

II grupa – uczniowie szkół podstawowych klasy VII-VIII.

 

Nasi uczniowie Adam Pacyna kl. VII i Wojciech Zieliński kl. VI zdobyli w swoich grupach wiekowych II miejsce i będą reprezentować gminę w eliminacjach na szczeblu powiatowym.

 

                               Rys. Krystian Górski                                                                      Rys. Jakub Wojdat


Eliminacjom gminnym OTWP towarzyszył Konkurs Plastyczny pt. „Zapobiegamy Pożarom”, w którym wzięli udział uczniowie z naszej szkoły. Prace Krystiana Górskiego i Jakuba Wojdata zakwalifikowały się do eliminacji powiatowych. Gratulujemy!


KONTAKT

Szkoła Podstawowa 
im. Tadeusza Kościuszki
w Kozłowie

Kozłów 87
26-613 Radom 15
tel.: (48) 344-77-06
e-mail:    pspkozlow@o2.pl
               ela_w6@op.pl

Z NASZEJ GALERII

Wszelkie prawa zastrzeżone © PSP Kozłów 2014 - 2019